Bilete Art Safari Ediția 17 - Palatul Dacia-România (Lipscani 18-20) - iaBilet.ro
Art Safari Ediția 17

Art Safari Ediția 17

Cumpără bilete

Nr. bilete
Bilet Full Access

ALL EXHIBITIONS – FULL ACCESS TICKET
Expoziții: Paris Pallady, Enescu și Minotaurul, Young Blood 5.0, Japanese Design Today, Arta de a nu risipi nimic, Ovidiu Maitec 100, Young Blood. Fashion, Tropicana

Bilet Dublu Full Access (valabil pentru două persoane)

Biletul asigura acces pentru 2 persoane.
ALL EXHIBITIONS, 2 TICKETS
Expoziții: Paris Pallady, Enescu și Minotaurul, Young Blood 5.0, Japanese Design Today, Arta de a nu risipi nimic, Ovidiu Maitec 100, Young Blood. Fashion, Tropicana

Bilet Full Access Elevi / Studenți

ALL EXHIBITIONS – FULL ACCESS TICKET STUDENTS
Expoziții: Paris Pallady, Enescu și Minotaurul, Young Blood 5.0, Japanese Design Today, Arta de a nu risipi nimic, Ovidiu Maitec 100, Young Blood. Fashion, Tropicana

Bilet Full Access Pensionari

ALL EXHIBITIONS – FULL ACCESS TICKET RETIREES
Expoziții: Paris Pallady, Enescu și Minotaurul, Young Blood 5.0, Japanese Design Today, Arta de a nu risipi nimic, Ovidiu Maitec 100, Young Blood. Fashion, Tropicana

Expozitie Paris Pallady (5 sep. - 14 dec.)

Expoziția prezintă frumoasa perioadă pariziană a marelui artist român Theodor Pallady, cu o atenție deosebită acordată prieteniei sale cu Henri Matisse și influenței reciproce dintre ei. Organizată în parteneriat cu Musée de l’Orangerie și Musée Henri Matisse – Département du Nord, care împrumută către Art Safari lucrări semnate de Henri Matisse, și cu sprijinul Institutului Francez din România și Ambasadei Franței în România.

Expozitie Enescu și Minotaurul (5 sep. - 14 dec.)

O expoziție care spune povestea unui geniu, George Enescu, la împlinirea a 70 de ani de la moartea sa. Expoziția comemorativă explorează atât viața personală, cât și cariera artistică a marelui maestru și include lucrări de artă, fotografii, obiecte personale și documente rare, oferind o perspectivă unică asupra moștenirii unice lăsate de Enescu.

Expozitie Young Blood 5.0. Hello Math! (5 sep. - 14 dec.)

O nouă expoziție marca Young Blood și un mix cel puțin surprinzător: artă contemporană și matematică! Expoziția propune o lectură prin care matematica devine un instrument auxiliar modului de a privi. În același timp, va sublinia triumful științei ca reper al adevărului într-o epocă a dezinformării, invitând publicul să redescopere puterea cunoașterii.

Japanese Design Today. Expoziție temporară (5 sep. - 12 oct.)

O expoziție itinerantă și prezentată de Japan Foundation, lansată în 2004 și actualizată în 2013, ce reunește aproximativ 100 de mostre de design japonez, în principal produse și lansate după anul 2000, alături de câteva capodopere mai vechi. Designul japonez contemporan își are originile în epoca postbelică, în anii 1950, și pune accent pe funcționalitate, originalitate, ingeniozitate și frumusețe funcțională – calități care s-au păstrat și s-au adaptat de-a lungul timp.

Arta de a nu risipi nimic. O expoziție despre risipa alimentară. Expoziție temporară (5 sep. - 5 oct

Ce se întâmplă cu mâncarea după ce o pregătim? Dar după ce ne bucurăm de ea și descoperim că rămânem cu mult prea multă? O iniţiativă a Băncii pentru Alimente cu sprijinul Edenred România şi Lidl România.

Dacă ai un cod de voucher, click aici
Organizatorul nu permite returul biletelor

Program: Joi - Duminică, 12:00 - 21:00

Ce expoziții noi vedem la Art Safari?

Paris Pallady (5 sept. – 14 dec.) prezintă frumoasa perioadă pariziană a marelui artist român Theodor Pallady, cu o atenție deosebită acordată prieteniei sale cu Henri Matisse și influenței reciproce dintre ei. Organizată în parteneriat cu Musée de l’Orangerie și Musée Henri Matisse – Département du Nord, care împrumută către Art Safari lucrări semnate de Henri Matisse, și cu sprijinul Institutului Francez din România și Ambasadei Franței în România.

Enescu și Minotaurul (5 sept. – 14 dec.) spune povestea unui geniu.
Eveniment conex desfășurat sub egida Festivalului Internațional George Enescu și organizat în parteneriat cu Artexim – organizatorul Festivalului și Concursului Internațional „George Enescu”, Filarmonica „George Enescu”, Muzeul Naţional „George Enescu”.

Young Blood 5.0. Hello, Math! (5 sept. – 14 dec.) prezintă un mix cel puțin surprinzător: artă contemporană și matematică!

Japanese Design Today (5 sept. – 12 oct.) explorează designul japonez contemporan, cunoscut pentru frumusețea funcțională. Expoziție organizată în parteneriat cu Ambasada Japoniei și Japan Foundation.

Arta de a nu risipi nimic. O expoziție despre risipa alimentară (5 sept. – 5 oct.), O iniţiativă a Băncii pentru Alimente cu sprijinul Edenred România şi Lidl România.

Program: Joi - Duminică, 12:00 - 21:00
 
EXPOZIȚII BONUS: 
 
Ovidiu Maitec 100
Expoziție temporară (5 sep. - 12 oct.)
 
Tropicana 
Expoziție temporară (5 sep. - 12 oct.)
 
Young Blood. Fashion
Expoziție temporară (5 sep. - 12 oct.)
Căutăm bilete și pe dăBilet.ro...